22 marca 2018, podczas 22. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2018, odbyła się 10. jubileuszowa edycja konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent”.

Uczniowie z dwunastu szkół gastronomicznych rywalizowali o zdobycie prestiżowej nagrody. Event poprowadzili Robert Sowa i Krzysztof Ibisz, a Bonduelle Food Service brał udział jako Mecenas konkursu.

Potrawy bazowały na combrze z jagnięciny brytyjskiej z kością, a zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy musieli wykorzystać do tworzenia swoich potraw także produkty sponsorskich marek.

Bohaterami potraw marki Bonduelle Food Service były produkty:

-Pasternak Krojony MINUTE

-Salsefia Krojona MINUTE

-Groszek Cukrowy Młody „Snow Peas”

-Boczniaki Mini

-Mieszanka Grzybów

Pierwsze miejsce 10. jubileuszowej edycji konkursu „Kulinarny Talent" zajął Dominik Chełmiński z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. 

„W ostatniej chwili dowiedziałem się, że muszę zastąpić innego finalistę i miałem dwa dni na to, żeby przygotować się do konkursu. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się wygrać. Moje danie to: Pampuchy z combrem jagnięcym marynowanym w naparze z herbaty miętowej z kuminem/ prażynka ze skóry jagnięcej/ purée z pasternaku z wasabi/ grillowane kimchi/ chrobotek” - powiedział zwycięzca.  

Drugi na podium był Norbert Szefer reprezentujący Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi, który przygotował Jagnięcinę z grateną z batatów, purée z salsefii, galaretką miętową, sosem jałowcowym i glazurowaną rzepą.

Trzecie miejsce zajęła Iwona Rajwa z Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju za danie: Comber jagnięcy/ groszek cukrowy/ frytki z batatów.

Potrawy oceniał sztab jury: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Kurt Scheller i uczestnik polskiej edycji programu Top Chef – Dawid Łagowski, oraz jury degustacyjne w składzie: Grażyna Wolszczak, Hanna Lis, Joanna Racewicz, Agnieszka Hyży, Filip Chajzer, Andrzej Sołtysik, Rafał Maserak i Bartosz Hasulak Dyrektor Operacyjny Bonduelle Food Service.

Podczas trwania konkursu odbywał się również pokaz kulinarny Mariusza Gachewicza, ambasadora Bonduelle Food Service. Dzięki temu goście i publiczność mogli degustować dania na bazie naszych produktów.  

Zwycięskie przepisy:

I miejsce: PAMPUCHY Z COMBREM JAGNIĘCYM W NAPARZE Z HERBATY MIĘTOWEJ Z KUMINEM Z PUREE Z PASTERNAKA, PRAŻYNKA ZE SKÓRY JAGNIĘCEJ, KIMCHI I CHROBOTEK

II miejsce: JAGNIĘCINA Z GRATENĄ Z BATATÓW, PURÉE Z SALSEFII, GALARETKĄ MIĘTOWĄ, SOSEM JAŁOWCOWYM I GLAZUROWANĄ RZEPĄ

III miejsce: COMBER JAGNIĘCY Z GROSZKIEM CUKROWYM I FRYTKAMI Z BATATÓW