Warzywa na topie trendów kulinarnych
Aktualności

Warzywa na topie trendów kulinarnych

Współczesne trendy kulinarne narzucają rezygnację z częstego spożycia mięsa na rzecz warzyw oraz innych wysokobiałkowych produktów. Coraz więcej osób decyduje się na wegetarianizm, a nawet bardziej skrajną formę odrzucenia produktów pochodzenia zwierzęcego – weganizm. Bywa, że wybór jednej restauracji, w której zarówno miłośnicy mięsa, jak i jego przeciwnicy mogliby zjeść obiad jest trudny. W dobie współczesnej różnorodności warto otworzyć się na wszelkie potrzeby kulinarne, aby znajomi o różnych upodobaniach mogli usiąść przy jednym stole.   

 

Przekonaj się, że dania wege mogą być atrakcyjne, pyszne oraz pełnowartościowe, nawet jako lekka odmiana dla mięsożerców. Wzbogać swoje menu o warzywne propozycje. Na przystawkę polecamy chłodnik z rzodkiewki i buraczków, pastę z białej fasoli z karczochami lub falafel z bobem i cieciorką. Lekką, wiosenną propozycją może być także zupa z fasoli i jarmużu, zupa z kurkami i soczewicą czy zapiekanka warzywna z soczewicą.

 

Te dania to nie tylko pyszne, ale i wartościowe propozycje. Mięso w diecie najlepiej zastąpić bowiem warzywami strączkowymi, np. soczewicą oraz wszelkiego rodzaju kaszami – komosą ryżową czy jaglanką. Nieocenionym źródłem żelaza będą zielone warzywa oraz natka pietruszki. Warto także wzbogacić dania w odrobinę orzechów, pestek słonecznika czy dyni.

 

Do wegetariańskich i wegańskich dań doskonale nadają się warzywa Bonduelle Food Service.

To gwarancja:

- zawsze idealnej tekstury

- bogatego smaku

- szybkości przygotowania pysznych propozycji.