Czy wiesz, że...?
1 2 3 4 5
Bakłażany a'la kawior!

Bakłażany a'la kawior!

Z bakłażanów można przyrządzić mnóstwo doskonałych potraw. Oto jeden z wielu: Bakłażany a'la kawior. 30 dag bakłażanów pieczemy w piekarniku. Następnie obieramy ze skórki a gdy ostygną drobno siekamy. Dodajemy pokrojoną cebulę. W rondlu podgrzewamy 2-3 łyżki sosu sojowego, dodajemy łyżkę koncentratu pomidorowego oraz sól i pieprz do smaku.Wszystkie składniki łączymy i dusimy na małym ogniu, a gdy wystygną skrapiamy cytryną.
Komentarze
Wykorzystano 0 / 1000 znaków
Pionierzy uprawy pieczarek!

Pionierzy uprawy pieczarek!

Francuzi w XVI wieku jako pierwsi zajęli się uprawą pieczarek. Hodowane początkowo w kamieniołomach, szybko stały się specjałem. Często porównywane do trufli podawane były w towarzystwie homarów, raków i wytwornych gatunków alkoholi.
Polska liderem w uprawie pieczarek!

Polska liderem w uprawie pieczarek!

Czołowym producentem pieczarek od lat jest Holandia. Tuż za Holandią drugie miejsce w zbiorach pieczarek utrzymuje Polska z średniorocznymi zbiorami na poziomie około 200 tys. ton. Co czwarta pieczarka spożywana na naszym kontynencie została wyprodukowana właśnie w Polsce.
Aromatyczny kurczak!

Aromatyczny kurczak!

Aby nadać pieczonemu kurczakowi lepszy smak, przed wstawieniem go do piekarnika należy włożyć pod skórkę plasterki cytryny lub pomarańczy.
Ryby nie tuczą!

Ryby nie tuczą!

Kiedy zapytano pewnego Japończyka, skąd się bierze "okrągła szczupłość" i piękne, gęste włosy u Japonek, odpowiedział: "Bo żywią się głownie rybami morskimi". Ryby nie tuczą! Dla porównania 100 g dorsza dostarcza zaledwie 70 kalorii, a 100 g szynki - aż 340 kalorii.
Banany nie lubią towarzystwa!

Banany nie lubią towarzystwa!

Banany nie lubią towarzystwa innych owoców, ponieważ przyspieszają ich dojrzewanie. Nie przechowuj ich także w lodówce bo szybko ściemnieją.
1 2 3 4 5
Strefa Nagród
facebook
Warzywne inspiracje
UWAGA:
do poprawnego działania strony włącz w przeglądarce internetowej obsługę JavaScirpt